barbekü
Haberler

2018 Yılı Olağan Genel Kurul

2018 Yılı Olağan Genel Kurulu

1996 yılında Ankara’da kurulan Si̇i̇rtli̇ler Dayanışma Vakfı’mızın 2018-2020 yılları arası Olağan Genel Kurul Toplantısı 11.03.2018 Pazar günü vakıf merkezi̇mi̇zde gerçekleşti̇ri̇lmi̇şti̇r. Üyeleri̇mi̇zi̇n yoğun i̇lgi̇ gösterdi̇ği̇ toplantı Yöneti̇m Kurulu Başkanımız Sn. M. Yılmaz Helvacıoğlu’nun açılış konuşması i̇le başlamıştır; toplantı son derece nezi̇h ve sevi̇yeli̇ geçmi̇şti̇r. Yeni̇ yöneti̇m kurulu dört kurucu üye ve beş vakıf üyesi̇nden oluşmuştur. Sn. M. Yılmaz Helvacıoğlu başkanlığında beli̇rlenen yöneti̇m ve deneti̇m kurulu üyeli̇kleri̇ aşağidaki̇ üyeleri̇mi̇zden oluşmuştur. 


Yönetim Kurulu Üyelikleri 

Yöneti̇m Kurulu Başkani M. Yılmaz Helvacıoğlu (Kurucu Başkan) 

Yöneti̇m Kurulu Başkan V. Faysal Geyi̇k (Kurucu Üye)

Sayman Vural Ergi̇n (Kurucu Üye)

Genel Sekreter Çağlar Fırat (Üye)

Yöneti̇m Kurulu Üyesi̇ Ari̇f Çaçan (Üye)

Yöneti̇m Kurulu Üyesi̇ Fi̇kret Kaya (Kurucu Üye)

Yöneti̇m Kurulu Üyesi̇ M. Nezi̇r Erden ( Üye)

Yöneti̇m Kurulu Üyesi̇ Muhammed Utlu (Üye)

Yöneti̇m Kurulu Üyesi̇ Sedat Fırat (Üye)

 

Deneti̇m Kurulu Üyeli̇kleri̇

Günay Şendur ( Üye) 

Ömer Faruk Kayhan (Üye)

Mehmet Uras (Üye)

 

 

Bayanlar Yemeği - Aralık 2017

Bayanlar Yemeği - Aralık 2017

2017 yılının son Bayanlar yemeği, Türkay Helvacıoğlu ve Maviş Yüksekli'nin organizasyonu ile TBMM Sosyal Tesislerinde SİDAV üyesi bayanlar ve Siirtli hemşehrilerimiz ile birlikte gerçekleşmiştir.

 

Mevlit

Mevlit

14 Aralık 2017'de Vakfımızın merkezinde vefat eden kurucu üyelerimiz, üyelerimizin ve yakınlarının ruhlarına vasıl olmak üzere vakfımızın merkezinde hemşehrilerimizin katılımları ile okutmuş olduğumuz Mevlit ile ilgili görseller.

 

Kutlama

Kutlama

Üyelerimizden Metin Avcı'nın kızı evlenmiştir. Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz. SİDAV Yönetim Kurulu

 

Kutlama

Kutlama

Değerli Hemşehrilerimiz Mübarek Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar; hayırlara vesile olmasını dileriz. Sidav Yönetim Kurulu

 

SİDAV - Siirtliler Dayanışma Vakfı’nın 2017 yılı Geleneksel iftar yemeğinden enstantaneler

SİDAV - Siirtliler Dayanışma Vakfı’nın 2017 yılı Geleneksel iftar yemeğinden enstantaneler

 

Geleneksel Bayanlar Çayı Yapıldı

Geleneksel Bayanlar Çayı Yapıldı

Ankara Siirtliler vakfının geleneksel hale gelen bayanlar çayı gerçekleştirildi. Ağırlıklı olarak Siirtli bayanların katıldığı çayda Siirt türküleri eşliğinde eğlenildi. Kültürümüzün de konuşulduğu çayda bu kültürün yaşatılması için neler yapılabileceği konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

Vakıf Başkanı Yılmaz Helvacıoğlu’nun eşi Türkay Helvacıoğlu’nun ev sahipliğinde Atlı otelde gerçekleştirilen çayda yerel sanatçımız Cengiz Tan sahne aldı. Çaya katılan bayanlar Tan’ın okuduğu türküler eşliğinde oynayarak eğlendiler. Siirtli bayanlar Siirt’le ilgili anılarını anlatarak ve Siirt Kültürünü konuşarak memleket hasretini gidermeye çalıştılar.

Çaya Siirtli bayanların yanı sıra Siirt’i seven çok sayıda bayanda katıldı. Bir iyilik platformu olan Altın kalpler üyeleri de çaya katılanlar arasındaydılar.


Video


 

Güzin Çaçan - Bilgilendirme

Bilgilendirme

Rahmetli Genel Sekreterimiz Cumhur Çaçan'ın eşi Güzin Çaçan başarılı bir ameliyat geçirmiştir. Kendisine acil şifalar dileriz. SİDAV Yönetim Kurulu

 

Erdal Koyuncu - Bilgilendirme

Bilgilendirme

Vafkımızın kurucularından ve üyemiz 19. Dönem Siirt Milletvekili Erdal Koyuncu başarılı bir ameliyat geçirmiş olup tedavisi devam etmektedir. Kendisine ve ailesine Allah'tan acil şifalar dileriz.

SİDAV Yönetim Kurulu

 

Fereç Yüksekli - Bilgilendirme

Bilgilendirme

Değerli üyelerimizden Fereç Yüksekli geçirdiği kalp krizi nedeniyle Başkent Hastanesi Yoğun Bakım ünitesinde yatmaktadır. Kendisine acil şifalar dileriz. SİDAV Yönetim Kurulu.

 

Oktay Şendur - Bilgilendirme

Bilgilendirme

Değerli hemşehrimiz Oktay Şendur geçirdiği bir kaza nedeniyle Numune Hastanesi'nde yatmaktadır. Kendilerine acil şifalar dileri. SİDAV Yönetim Kurulu.

 


Sayfa 1 / 6

porland