barbekü

Ulaşım

Karayolu Ulaşımı

Şehir Merkezi’nin bütün illerle düzenli bir karayolu bağlantısı vardır.Şehrin girişi ve bazı ana caddeleri asfaltla kaplıdır. Şehir Merkezi’nin altı ilçe ile yaz-kış açık bulunan karayo lu bağlantısı vardır.Karayolu ve demiryolu ulaşımında “son nokta” olması,İl’in ekonomik ve sosyal yapısını olumsuz yönde etkilemektedir.

Diyarbakır-Siirt arasında uzanan doğu-batı doğrultulu kara yolu İl’in en önemli karayolu bağlantısıdır. Batman’dan geçen bu bağlantı, İl’in güneyle ilişkisini kurar. İlimizde bulun an otobüs işletmeleri her gün düzenli olarak İzmir, Aydın, Antalya, İstanbul, İskenderun, Bursa, Ankara, Mersin ve Van İlleri’ne direkt olarak sefer düzenlemektedir. Siirt- Şırnak yolu İl’in doğu bağlantısını, Siirt-Bitlis yolu ise kuzey bağlantısını kurar.

Tren Seferleri

Karayoluna paralel olarak Diyarbakır ve Batman üzerinden gelen demiryolu Kurtalan’ da son bulur.

Hava Ulaşımı

İl’in hava ulaşımı Eylül 1994 tarihinden bu yana İl Merkezi’ ne 14 Km. mesafedeki Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nce gerçek leştirilmektedir. Haftanın her günü sefer bulunmaktadır. Hava ulaşımı ANKARA üzeri aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir.

Konaklama

İlimizde konaklama amacıyla turizm belgeli faaliyet gösteren çok az tesis bulun maktadır. Bunlardan biri ** iki yıldızlı olup 30 oda ve 44 yatak kapasiteli olan otel erdef , diğeri * tek yıldız altında 18 oda ve 36 yatak kapa sitesiyle hizmet veren Vatan otelidir. Bunlar haricinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan ilin en büyük ve en yüksek binalarından biri olan Öğretmenevi misafir hanesi 'de hizmet vermektedir.

porlandDesign: Epikman